Lightning 2.6.3

Lightning is een populaire extensie voor Thunderbird die agenda-functionaliteit toevoegt aan het mailprogramma van Mozilla.

Van Lightning is eergisteren, samen met de nieuwe Thunderbird, een nieuwe versie vrijgegeven. Lightning 2.6.3 (en ook de voorgaande uitgaven met versnienummers 2.6.1 en 2.6.2) lossen diverse fouten op met betrekking tot het nieuwe authenticatie protocol van CalDav voor Google Agenda. Ook een probleem met het accepteren van uitnodigingen voor afspraken via Google Agenda zou verholpen moeten zijn.

Google Agenda opnieuw instellen met CalDav

Voor mensen die Google Agenda met CalDav hebben opgezet in Lightning zijn er sinds september problemen ontstaan: Google heeft de authenticatie en urls voor CalDav gewijzigd, waardoor je opnieuw je agenda zult moeten opzetten. Dit heeft niks te maken met de nieuwe Thunderbird- en Lightning-versie, maar met de beslissing van Google. Google Agenda via CalDav werkt daarom niet meer sinds maandag 16 september, je zult de agenda opnieuw moeten configureren. Dit doe je zo:

- Open menu Bestand - Nieuw - Agenda
- Creëer een nieuwe agenda via Op het netwerk
- Kies voor CalDav en vul als locatie in (en vervang jouwgebruikersnaam):

https://apidata.goog...jouwgebruikersnaam@gmail.com/events

Op deze blog kun je meer lezen over hoe je Google Agenda via CalDav nu moet instellen met Thunderbird en Lightning.

Lightning is als extensie verkrijgbaar voor Thunderbird onder Windows, Linux en Mac OS X. De agenda is vertaald in het Nederlands. Updaten gaat automatisch vanuit Thunderbird, daar hoef je niks voor te doen. Als je ook Provider for Google Calendar gebruikt moet je soms even handmatig op updates controlen onder Extra | Add-ons in Thunderbird (klik op het tandwieltje en kies Controleren op updates).

Uitgaveopmerkingen:
2.6.3
- Patch for Bug 920230 breaks caldav scheduling
- Chunked webdav-sync is not handled [status: HTTP/1.1 507 Insufficient Storage] [Error: Assert failed: unexepcted endBatch!]

2.6.1
- Thunderbird doesn't start when using master password and Google CalDAV OAuth2 authentication
- Lightning 2.6 release packages advertise wrong version number
- Only show accept/decline for unprocessed REQUEST invitations
- Google CalDAV OAuth2 seems to fail re-authenticating when necessary
- Google CalDAV OAuth2 calendars fail to load [Error doing webdav sync: 400]
- Calendar list can be collapsed making it impossible to restore

Reageren

Plain text

  • Toegelaten HTML-tags: <em> <strong> <br> <p>
  • Adressen van webpagina's en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Regels en paragrafen worden automatisch gesplitst.
  • <img> elements are lazy-loaded.
Verplichte controlevraag
Om spam tegen te houden
zwitserlan_