Reageer op reactie

Weer een ernstig lek in Word

Na het ernstige lek in verschillende versies van Microsoft Word vorige week, is er deze week opnieuw een kwetsbaarheid in de tekstverwerker ontdekt.

Secunia beoordeelt het lek wederom als zeer kritiek. Microsoft meldt dat het lek zit in Word 2000, 2002, 2003 en Word Viewer 2003. De kwetsbaarheid zou inmiddels ook al door kwaadwillenden misbruikt worden. Een patch is nog niet beschikbaar en zal op zijn vroegst in januari beschikbaar komen.

U kunt veiliger software gebruiken om Word-documenten te openen. OpenOffice.org en AbiWord zijn gratis en hebben geen last van deze lekken. Deze programma's kunnen bovendien probleemloos alle Word-documenten openen en bewerken.

Update 19 december OpenOffice.org 2.1 lijkt te crashen als geprepareerde documenten geopend worden, AbiWord niet. Over veiligheidsrisico's is niks bekend.

Reageren

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
Verificatie
U dient deze verplichte controlevraag te beantwoorden voordat u uw reactie inzendt.
Image CAPTCHA
Vul de cijfers en letters van bovenstaand plaatje in en klik op Opslaan.