Waterfox

26 november 2025
Waterfox 6.6.5.1 is een kleine update voor de web browser waarin foutjes worden opgelost. Ook is Startpage weer de standaard zoekmachine (in plaats van Ecosia).
Ons oordeel
Waterfox is een web browser die tegenwoordig gebaseerd is op Firefox ESR. Waterfox heeft enkele aanpassingen aan Firefox gedaan, maar is ook weer niet drastisch anders.
Waterfox heeft enkele elementen uit Firefox verwijderd (zoals telemetrie - die je overigens uit kunt zetten in Firefox). In vergelijking met Firefox heeft Waterfox een iets ander uiterlijk (dat je kunt aanpassen in de Instellingen | Look & Feel), Startpage als standaard zoekmachine, aangepaste DNS instellingen (oblivious http) en de mogelijkheid tot een boomstuctuur voor verticale tabbladen.
Waterfox is een prima web browser, maar niet een Firefox-kloon met heel veel voordelen boven Firefox (zoals LibreWolf bijvoorbeeld sterk op privacy inzet en Tor Browser op veiligheid en privacy).

Reacties
bert
26 Nov 2025 - 17:45
Raar deze positieve reacties op Waterfox. Brave en Firefox zijn beter. Heb het zelf geprobeerd, maar valt vies tegen. Voor mij niet voor herhaling vatbaar!!
pop
26 Nov 2025 - 15:15
wat hebben mensen toch tegen edge,prima browser.
Gerard
21 Nov 2025 - 11:53
Ik gebruik sinds kort Waterfox. En dat gaat heel goed, je kan alles aanpassen.
Jan
11 Nov 2025 - 16:33
Ik krijg Waterfox niet geinstalleerd/lopend op een PC met oude processor (P8400 (2-core) en Q9400 (4-core)). Waterfox geeft nogthans aan dat het loopt op dual-core processors. Op een modernere processor krijg ik Waterfox wel lopend. Dus per ongeluk of stiekem toch SSE4.2 nodig??
Iemand een andere ervaring?
Léon
11 Nov 2025 - 16:01
Hallo Dick,
Exporteer de Firefox wachtwoorden als .html bestand. Vervolgens importeer je dit bestand in Waterfox of in welke browser je maar wil. Zo'n .html bestand is dus ook erg nuttig als back-up.
Ga naar Firefox bladwijzerbeheer en helemaal bovenaan vind je exporteren.
Dick
11 Nov 2025 - 11:32
Jammer dat je de bladwijzers en wachtwoorden uit Firefox niet kan importeren.Wel chrome en Edge.
Léon
27 Aug 2021 - 10:22
Na langdurig onoplosbaar gedoe met Firefox (instellingen niet toegankelijk) ben ik nu maar teruggekeerd naar Waterfox.
Enig nadeel: de Yahoo! agenda wordt niet ondersteund. Of andersom.
Waterfox is nu “Derde generatie” en tot mijn verrassing is het nu Firefox in het kwadraat: alles werkt perfect.
En geen Proton lay-out, hoewel die misschien toch nog ooit komt.
In elk geval lijkt Waterfox een grote sprong voorwaarts te hebben gemaakt.
Albert
16 Feb 2020 - 19:32
Vandaag op Tweakers
https://tweakers.net...
freek
14 Jan 2020 - 16:50
Omdat ik alles doe met Firefox durf ik het niet aan. Die 2 zijn te veel verweven met elkaar. Wel mooi dat de oude addons nog werken bij Waterfox.
Léon
12 Jan 2020 - 13:56
Hallo Tron,
Komt u nu wéér met hetzelfde afgezaagde artikel?
Leer alstublieft eens zelf na te denken.
Pagina's
Reageren