Spyware Terminator - anti-spyware
Beschrijving
Spyware Terminator is een van de weinige gratis anti-spyware-scanners is die real-time bescherming bieden. Deze real-time bescherming betreft niet alleen het op de achtergrond scannen van bestanden maar ook het actief monitoren van belangrijke systeemlocaties door zogenaamde real-time shields.
Systeeminstellingen die beschermd worden zijn onder andere de Winsock, de hosts file en system.ini-bestanden. Verder wordt onder andere het toevoegen van werkbalken, services en opstartitems in de gaten gehouden. Daarnaast beschikt Spyware Terminator over een optioneel in te schakelen HIPS (Host Intrusion Detection System).

De HIPS van Spyware Terminator is echter zeer matig te noemen, want het houdt eigenlijk weinig anders in dan dat Spyware Terminator alle executables (uitvoerbare bestanden) vergelijkt met een database van toegestane bestanden. In de praktijk komt het er op neer dat Spyware Terminator gaat piepen als er iets wordt geïnstalleerd dat niet in de database voorkomt.
Andere opties binnen Spyware Terminator zijn het integreren van ClamWin anti-virus en het activeren van de Web Security Guard die waarschuwt als de gebruiker kwaadaardige websites dreigt op te gaan. Helaas vereist dit het installeren van een aparte werkbalk in de browser waardoor deze, op zich nuttige functie, ineens minder aantrekkelijk wordt. Spyware Terminator scant ook op tracking cookies.
Conclusie
Qua detectie scoort Spyware Terminator zeker boven het gemiddelde. Het kan - ook door zijn real-time bescherming - een goede aanvulling zijn op andere gratis on demand spywarescanners.
Downloaden
Download Spyware Terminator
- blog van keyzer
- 11628 keer gelezen

Reacties
zeer goed programma, maar in plaats van websecurity guard, raad ik toch mcafee siteadvasor aan, doet zijn werk uitstekend, en je hoeft geen aparte werkbalk te instaleren. wat clamwin antivirus betreft, die voegt eingelijk niks toe, als je antivir-avg of avast gebruikt is het ruim voldoende.
betse spuware programma
inderdaad een hewe betse.
lol
Euhm, vraagje: is de integratie van Clam AV in het realtime shield wel een goede zaak? Ik heb, net als iedereen immers al een residente virusscanner, en men beweert toch steeds dat 2 scanners die tegelijk draaien elkaar "bijten"? Wat doe ik dan best, de realtime-bescherming van Clam-AV niet gebruiken en mijn vertrouwde virusscanner zijn gang laten gaan, of is Clam-AV toevallig een uitzondering, en vormt het geen probleem als het samen met mijn traditionele virusscanner resident draait???
Graag iets meer uitleg hierover. Ik heb ook al vaak gelezen dat Clam-AV op zichzelf maar erg pover van kwaliteit zou zijn...... waarom werkt spyware terminator er dan mee samen vraag ik me dan af.