Manjaro

Horizontal Tabs
Manjaro is een op Arch Linux gebaseerd besturingssysteem dat in 2011 zijn eerste uitgave kende. Manjaro gebruikt standaard de Xfce desktop maar je kunt ook kiezen voor KDE Plasma en Gnome. Manjaro is een rolling release en richt zich op gebruikersvriendelijkheid maar is ook door gevorderden prima te gebruiken.
Manjaro is van Europese oorsprong en staat al jaren in de top tien van DistroWatch en heeft dus snel aan populariteit gewonnen het laatste decennium. De lichtgewicht XFCE desktop vormt de basis van Manjaro en als pakketbeheerder wordt Pacman gebruikt.
Voor Windows-gebruikers is de bureaublad indeling heel herkenbaar met een startknop links- en een systeembalk rechtsonder. Handig is ook de standaard aanwezige klembordbeheerder en pakket/updatebeheerder in de systeembalk.
Standaard geïnstalleerde software is Firefox, Thunderbird, VLC mediaspeler, Audacious, GIMP en - verrassend - OnlyOffice als kantoorpakket. Maar programma's als LibreOffice, Chromium, Opera, Vivaldi, Evolution en meer kun je natuurlijk snel installeren via de pakketbeheerder. Ook het gratis Microsoft Office Online - als webapp - en Steam (voor games) kun je installeren vanuit Manjaro.
Manjaro is een prettig besturingssysteem dat snel vertrouwd aanvoelt. De meeste software is geïnstalleerd of snel te verkrijgen (alleen voor Teams en Zoom moet je wat moeite doen) en Manjaro is vrij makkelijk in het gebruik.
Reacties
Anoniem
21 Apr 2022 - 16:35
@Arend
Zijn verkorte links veilig?
https://veiligintern...
Arend
21 Apr 2022 - 15:21
@ Spiff
achter de verkorte link staat: op deze site
natuurlijk kun je Etcher oid gebruiken, maar mijn voorkeuer gaat naar Ventoy uit, de redactie gebruikt liever VirtualBox, voor elk wat wils.
Spiff
21 Apr 2022 - 13:17
@ Arend,
Waarom een TinyURL-link (een verkorte URL, dus), als je ook de directe link kunt geven?
https://www.gratissoftwaresite.nl/downloads/ventoy-opstartbare-usb-maken-os-rescue-disk-installeren
Ik zie graag waar ik naartoe klik, dus een verkorte URL wil ik eerst via een URL-expander bekijken. Ik zal misschien de enige niet zijn.
En dat kan, Ventoy gebruiken, maar Etcher, Rufus e.a. kunnen natuurlijk ook.
https://www.gratissoftwaresite.nl/downloads/opstartbare-usb-maken
Arend
21 Apr 2022 - 11:15
Mijn advies om Manjaro uit te proberen is Ventoy, zie:
https://tinyurl.com/... op deze site.
bert barten
21 Apr 2022 - 08:55
Manjaro blijft voor mij een van de beste linux distributions. Alles werkt makkelijk en dankzij de rolling release versie blijven alle programma´s up to date. Aanrader!!