PC Tools Firewall Plus

7.7
Gemiddelde: 7.7 (174 stemmen)
 
Waardering Gratis Software Site: 
8
Categorie: 
Firewall

PC Tools Firewall Plus is een betrekkelijk nieuwe firewall van de makers van SpywareDoctor. Deze gratis firewall komt verrassend goed uit de bus bij tests die wij gedaan hebben. Bescherming en gebruikersgemak zijn uitstekend. PC Tools Firewall Plus is daarmee een van de beste gratis firewalls. Een aanrader.

PC Tools Firewall Plus is van softwarebedrijf PC Tools Software dat ook de betaalde spywarescanner SpywareDoctor uitbrengt. PC Tools Firewall is echter gratis. PC Tools Firewall is een heel goede firewall die uw pc adequaat beschermt tegen indringers van buitenaf en binnenuit. Voor de meeste standaard firewalltests slaagt PC Tools Firewalls met vlag en wimpel.

Bovendien is PC Tools Firewall in het Nederlands verkrijgbaar en heel gebruikersvriendelijk. De interface van de firewall lijkt een beetje op die van ZoneAlarm, maar is nog makkelijker in te stellen. De meeste opties wijzen zich vanzelf voor de gemiddelde (beetje ervaren) gebruiker.

Geavanceerde filterinstellingen van PC Tools Firewall zijn SPI (Stateful Packet Inspection) en de bescherming tegen code-injectie (die beiden standaard uitstaan trouwens). In versie 4 van de firewall is de bescherming tegen schadelijke code en wijzigingen van het systeem verder verbeterd.


PC Tools Firewall Plus

PC Tools Firewall Plus is een uitstekende firewall die gebruikersgemak combineert met zeer goede bescherming van uw pc. Aanbevolen voor elk type gebruiker!


Titel: 
PC Tools Firewall Plus
Versienummer: 
6.0.0.88
Licentie: 
Freeware
Producent: 
PC Tools
Laatst gewijzigd: 
18 januari 2010
Taal: 
Nederlands en Engels
Geschikt voor: 
Windows 2000/XP/Vista/7
Installatie instructies: 

NB Kies bij de installatie van PC Tools Firewall Plus voor de optie Spyware Doctor niet installeren. Spyware Doctor is geen gratis software en PC Tools Firewall Plus werkt ook prima zonder.

Verwijder altijd eerst andere firewalls via Configuratiescherm | Software en schakel Windows Firewall uit als u PC Tools Firewall op uw pc zet. Anders kunt u problemen krijgen.

Uitleg: 

Bedenk goed welke programma's toegang tot internet mogen krijgen als PC Tools Firewall meldingen geeft. In deze dialogen kunt u programma's blokkeren en goedkeuren. Doe dat met aandacht en zorg. En geef altijd uw anti-virus-programma (en hulpprogramma's daarvan, zoals updaters en mailscanners) ONBEPERKT toegang tot internet, anders functioneert het niet meer goed!

Als u alle meldingen van firewalls als PC Tools, Comodo, Sunbelt en ZoneAlarm te ingewikkeld vindt, bent u misschien beter af met de basisbescherming die de ingebouwde Windows Firewall in Windows XP en Vista biedt. Windows Firewall beschermt u tegen indringers van buitenaf, maar valt u niet lastig met programma's die toegang vragen tot internet (en biedt dus geen bescherming voor bedreigingen van binnenuit zoals spyware, trojans of virussen). De bescherming is daardoor minder goed, maar u hoeft zich niet bezig te houden met alle meldingen die een firewall kan geven. De keuze is aan u.

Opties reactieweergave

Kies uw favoriete manier om reacties weer te geven en klik op "instellingen opslaan" om uw veranderingen te activeren.

Goed en wel, maar ik gebruik

Goed en wel, maar ik gebruik 4.0.0.40 en die wil niet updaten, t.t.z. zegt dat ie up-to-date is.
Moet ik handmatig updaten en behoud ik mijn instellingen?

re

ik denk dat de Nederlandstalige versie 5 alleen nog maar als beta te downloaden is...
bij mij staat wel dat versie 4.0.0.45 is geïnstalleerd ;)

PC Tools Firewall Plus

Alleen nog geen ondersteuning voor Vista 64. Behoudens COMODO Plus werken er niet zovell gratis firewalls op 64 bits systemen. Jammerdebammer, maar wij hebben dus nog maar weinig keuze (overigens is COMODO prima!)

Men pc liep erdoor

Men pc liep erdoor meerdermaals vast en werktte veel te traag, ik heb 4 gig aan ram dusja

Nu dan nog een

Nu dan nog een nederlandstalig woordenboek installeren en wie weet komt het met jouw interne geheugen dan ook nog goed.....

Vertrek PC TOOLS.

Geachte redactie en lezers,

Wat lees ik nu weer op gratis-softwaresite? Gaat PC Tools dit jaar verdwijnen? SHIT! Dat is jammer! Symantec gaat PC Tools dus ''opslokken''? Geen gratis PC Tools meer. Dat is balen!

Ik ben een zeer tevreden gebruiker van PC Tools Firewall en hun anti-virus programma, dat ook goed werkt. Niet alleen om de hoge ''afdekkingsgraad'' tegen internet-gespuis met kwade bedoelingen.

Maar ook de, vind ik, enorm fraaie interfaces met die kenmerkende prachtige blauwe opmaak, mooie lettersoorten en daarmee erg heldere en logische indelingen. Ik vind het altijd een school-voorbeeld van hoe je interfaces opmaakt!

Vaak zie je van die programma's met rommelige interfaces, nooit bij PC Tools. Alleen hun ''Threatfire'' vond ik een onding en zal ik niet missen, want daar chraste ooit mijn computer flink op.

Gelukkig kon ik met een systeemherstel de boel wel weer snel ''vlot trekken'' en is Threatfire er af gebleven. Het gaf conflicten, in mijn geval. Wellicht 'n bug?

Maar goed. PC Tools gaat verdwijnen. ''Eten of gegeten worden'', he? Nou, dat zal de firma COMODO flink ''in de kaart'' kunnen gaan spelen, als het zover is.

PC Tools en COMODO liggen, qua goede werking, erg dicht bij elkaar. Dus dan weet ik al wat ik ga doen. Als PC Tools niet meer kan worden gedownload. Overstappen op het gratis pakket van COMODO, Internet-Security genaamd. Helaas wat lastiger te installeren en ook wel bewerkelijker, maar dat zal wennen.

Ik denk dat het aantal downloads van dat pakket enorm zal toenemen, als PC Tools Firewall, Antivirus, etc. van het internet zal verdwijnen. We wachten het af, maar COMODO gaat het later dit jaar zeker drukker krijgen, verwacht ik zo! Veel downloaders van gratis PC Tools producten gaan dan naar COMODO.

Overigens een laatste vraag aan de redactie. Waarom komen jullie wel om de zoveel maanden met updates van nieuwe PC Tools Firewalls, nu 5.0.0.57 serie (meen ik?) maar waarom nooit gekomen met periodieke updates van hun ook zo goed werkende Antivirus-programma, daar waar AVG en AVIRA en Antivir wel regelmatig, ook qua updates, in jullie rubriek verschijnen? Dat heb ik nooit begrepen? Kunnen jullie dat 'ns uitleggen? (Ben gewoon nieuwsgierig naar jullie antwoord.)

Ook bij mij werkte deze

Ook bij mij werkte deze firewall niet naar behoren.
PC liep vast en het leek wel een oude bejaarde.

PC Tools Firewall lek?

volgens GRC ShieldsUp:
Ping Reply: RECEIVED (FAILED) — Your system REPLIED to our Ping (ICMP Echo) requests, making it visible on the Internet. Most personal firewalls can be configured to block, drop, and ignore such ping requests in order to better hide systems from hackers.
"Most firewalls", deze blijkbaar niet.

Filteren: alles aangevinkt.
Regels: in internet- en vertrouwde zone ALLE IGMP(1)/ICMP(14) geblokkeerd, dus blijkbaar lekt de firewall.

Re: PC Tools Firewall lek?

PC Tools Firewall moet ook de test stealth kunnen doorstaan. Dit kan aan een aantal zaken liggen:
- een router die tussen je pc en internet zit
- restanten van andere firewalls die in de weg zitten

Als je alle overblijfselen van andere firewalls verwijderd hebt (en ook echt alle!) en je pc rechtstreeks op internet aansluit (zonder router ertussen) dan zou PC Tools de test wel stealth moeten kunnen doorstaan.

Nu is er trouwens ook geen enkel gevaar, want de poorten zijn wel gewoon gesloten (geblokkeerd) voor mensen van buitenaf. Alleen is de poort niet onzichtbaar. Dat is niet zo belangrijk.

NB geen router en geen

NB geen router en geen overblijfselen van de vorige firewall (alles wordt verwijderd via Revo-uninstaller).

Ik denk dat ik er al achter ben. Blijkbaar wordt je (statisch) IP-adres gelogd door de leak testers. Er wordt m.i. bij opnieuw testen dan ook historie weergegeven i.p.v. de werkelijke testuitkomsten. Dat is niet zo best.
Ook PCFlank gaat de mist in. PCFlank Quicktest: warning, port 1080 closed, not stealthed. Een gedateerd resultaat van de vorige firewalltest.
Doe ik daarna een individuele poortscan op poort 1080 sec, binnen dezelfde sessie, dan is het PCFlank resultaat: stealthed.

Welke waarde mag -na een eerste test- nog worden gehecht aan opnieuw testen met hetzelfde IP-adres vraag ik mij af. De nieuwe uitkomsten lijken mij onbetrouwbaar.

Free Firewalls

Net wat ik ongeveer dacht wat er over verschillende Firewalls
geschreven is hier.
ZoneAlarm eindigt altijd onderaan in testen van Matousec,al snap ik voor geen meter waarom Mamutu hier in die test meedeed.
Dit is geen Firewall.

De rest heb ik allemaal geprobeerd,en zet steeds meer vraagtekens bij Sygate.
Al jaren nooit meer doorontwikkeld,en zou die dan zonder Updates
nog zo goed zijn?

De enigste Firewall die ik nooit had is van PC Tools,maar hier trof ik een niet al te beste revieuw.

Kerio liet het ook steeds afweten in de Matousec test,terwijl ik
die 2 jaar gebruikte.

Ook ik vond ZoneAlarm een ramp,zowel de Free als de Pro.
Daar werd je PC wel erg traag van.

Nu gebruik ik Online Armor al een tijd lang,en die is nog steeds in het Beta stadium.
Maar toch vond ik nooit zo"n goeie Free Firewall als deze.

Inmiddels in Release Candidate 2 gearriveerd,en steeds loopt ie
weer beter en zeer gemakkelijk voor een beetje computeraar.
Geheel te verkrijgen in het Nederlands,al moet ik gelijk melden dat er nog wel een paar versies komen.

Mijn keuze is dus Online Armor.
Ook al omdat er dag en nacht gewerkt wordt door het ontwikkelings Team van tallemu.

is dat een firewall of ???

is dat een firewall of ??? vind die niet, misschien een link vermelden

Helaas, conflict met Gom Player

Ik heb de pc tools firewall uitgeprobeerd.
Hij werkt wel goed op mijn computer en start zelfs sneller op.
Ik vond hem goed werken en redelijke handig in het gebruik.
Maar helaas maar deze firewall een conflict met Gom Player waardoor de computer compleet vast loopt, hij is dan alleen nog maar te resetten.
Dus mijn oude vertrouwde comodo firewall waar weer geïnstalleerd.

Gegevens mijn computer.
Windows XP Pro sp3.
Moederbord: Asus M2N-E
Athlon 4200 64 X2
3 GB DDR2

Met vriendelijke groet,
Herman Prosje

outpost free firewall is ook

outpost free firewall is ook een goede

Filseclab is ook een hele

Filseclab is ook een hele goede gratis (Chinese!) vuurmuur.

Gebruik inmiddels een paar jaar zonder problemen.

uitstekende firewall

uitstekende firewall

moeilijke installatie

bij de installatie gaf deze firewall meerdermaals waarschuwingen. Vrij ergerlijk maar tot nu toe geen klachten, is het niet dat ik eigenlijk IP's wou blokeren.

Er zijn goede en, blijkbaar,

Er zijn goede en, blijkbaar, slechte firewalls in omloop als ik de reacties en tests (zeker die van Matousec!) bestudeer! Op basis van o.a. die tests van Matousec, heb ik enige tijd geleden besloten om te ''gaan'' voor Outpost Firewall Pro. (De gratis versie haalde zelfs 93 punten, meen ik. Dat is alweer van enige releases geleden! Voor een gratis firewall is dat erg goed! PC Tools firewall haalde 86 punten, ook niet slecht! De huidige release zou hoger kunnen scoren!)

Online armor gaat nog net ietsje verder dan Outpost Free, maar ik vind de interface weer erg ''rommelig'' en ''knullig'' in elkaar gezet. Parallel naast Outpost Professional firewall, vind ik dus een absoluut verdiende plek, de gratis versie van Outpost, te weten; Outpost Firewall free. Wat ook opvalt is de geringe systeem-belasting. Maar ik koos, uiteindelijk, voor de PRO versie van Outpost en die bevalt mij enorm goed. Zo goed, dat ik mijn ''life-time key'' niet in lever!)

Maar voor mensen die een gratis firewall willen downloaden, zou ik - vrijblijvend - willen adviseren om niet voor PC Tools firewall te gaan, ofschoon het zeker geen slechte firewall is! (Mijn ervaring is wel dat PC Tools producten menige computer behoorlijk ''afremt en Threatfire schopt zelf mijn hele systeem in de war!), maar uitsluitend voor Outpost free, of Outpost PRO.

Desnoods Online Armor, als alternatief, maar voor mij is de interface van Outpost een stuk vriendelijker en prettiger. Ook de ''self learning modus'' vind ik ideaal! Geen vragen. Het programma accepteert iedere software moeiteloos! Meeste vanzelf, enkele programma's leveren een vriendelijke pop-up op, maar dat is slechts gedurende 1 (leer!) week! (Wellicht een goede tip voor de redactie van Gratissoftware-site om Outpost free ook als ''aanbeveling'' op te nemen?)

Voor wat betreft een Antivirus-programma, ''zweer'' ik bij Avira Antivir Personal (de gratis uitvoering.) Prima ''dekking'' tegen allerlei virussen, etc. Eveneens een zeer lage systeem-belasting wat voor een Pentium 4 computer uit 2001 erg prettig is! Alles blijft snel draaien!

Samen met Outpost firewall levert Avira een potdichte computer op, waar geen rotzooi meer op terecht komt, NA installatie van deze twee programma's! Tenslotte is het ook belangrijk een perfecte browser te installeren, dat adequaat beschermd tegen phising en ander web-gedonder!

In mijn geval gebruik ik Opera 10.0 Nederlandstalig (allernieuwste) en Firefox 3.5. Twee browsers met een prima dekking tegen internet-rommel, ofschoon een test over Opera iets minder enthousiast is, qua veiligheidsgraad, maar zoals zo vaak geldt: test door verschillende bronnen uitgevoerd, zijn nogal eens tegenstrijdig. Die van Matousec vind ik, doorgaans, de betrouwbaarste. Ik heb het volste vertrouwen in de veiligheid van Firefox en Opera 10.0!

64 bits Helaas nog steeds

64 bits

Helaas nog steeds geen 64 bits versie...

64 bits wordt nu echt wel

64 bits wordt nu echt wel ondersteund. Versienummer is trouwens nu 6.0.0.69
Prettige firewall dit, zat lang te wachten op de 64-bits ondersteuning! :-)

pc tools firewall draait ook

pc tools firewall draait ook onder 64 bits. kijk dan ook op de site van pc tools.

men moet er hier wel

men moet er hier wel bijvertellen dat de automatische smart update van versie 5 naar 6 "NIET WERKT"

Wat doen? uninstallen en installen, of gewoon eroverheen installeren, beide worden aan en afbevolen op hun eigen support site.

t'is me allemaal een heel wazig gedoe, ik wacht nog enkel weken af voor het weer hobbeles is en ik windows opnieuw kan herinstalleren zoals men met deze firewallupdates al eens meemaakt.

Over versie 5 geinstalleerd

Over versie 5 geinstalleerd op een XP SP3 en een Vista Home machine. Ervaring zijn niet al te positief hoewel bij de XP machine het redelijk gaat. Neemt niet over de (aanvullende) settings automatisch over maar zet ze ergens in een log en de nieuwe versie kent geen specifieke torrent port setting althans heb ik het (nog) niet gezien.
Op de Vista machine was het niet best gesteld. Ik ben terug gegaan naar versie 5. Kennelijk heeft versie 6 veel moeite met het accountbeheer en je moet zeer geduldig zijn.
Al met al w.m.b. geen verbetering.

zou denken dat men een

zou denken dat men een beetje moet uitzien bij de omschrijvingstekst hierboven:

"In versie 6 zijn vooral kleine wijzigingen onder de motorkap uitgevoerd die het programma stabieler en veiliger maken."

denk dat ze groter zijn als we denken, ik blijf bij versie 5 (is deze nieuwe 6 versie onder een bepaalde invloed van Symantec gelanceerd??)

Hallo, ik heb op advies hier

Hallo, ik heb op advies hier op de site 'avast! gratis antivirus' samen met de gratis 'PC Tools Firewall plus' geïnstalleerd op mijn pc Compaq presario SR5702NL met 'Vista Home Premium 32 bit'. Bij het opstarten is mijn pc binnen 'n paar dagen twee keer vastgelopen, waarna er een systeemherstel van windows moest worden uitgevoerd naar een vorig punt, eerder had m'n pc nergens last van! Ook was het zo, dat als ik de pc gewoon uit de slaapstand haalde, de netwerkkaart in één keer geen verbinding meer kon maken met internet, werkte soms wel als ik de stekker van de upc-modem uittrok en weer aansloot, maar als ik de pc gewoon weer opnieuw opstarte werkte het wel altijd, tja dan kon die blijkbaar weer vastlopen! Ik heb zelf weinig verstand van deze dingen en wist niet zeker of het aan de 'avast1' of aan de 'PC Tools Firewall Plus' lag. Dus heb ik eerst de PC Tools Firewall Plus van mijn pc verwijderd, pc in slaapstand gedaan en er weer uitgehaald, toen had ik elke keer wel gewoon normaal verbinding met internet. Het probleem lag dus blijkbaar aan de PC Tools Firewall Plus! Voorlopig heb ik de standaard firewall van windows maar ingeschakeld. Weet de redactie of iemand hoe ik de PC Tools Firewall Plus wel goed kan laten werken, de avast! werkt tot nu toe zo wel zonder probleem, en heeft geen virussen enz. gevonden op m'n pc. Bij voorbaat dank voor uw advies...

Kleine aanvulling op mijn

Kleine aanvulling op mijn bericht hierboven!

Ik had dus de nieuwe versie 6 van PC Tools Firewall Plus die 2 september is uitgekomen geïnstalleerd, en de nieuwe avast! versie 4.8.1351.

Nog een paar vragen aan de

Nog een paar vragen aan de redactie...

Als ik de standaard firewall van windows vista gebruik heb ik geen bescherming van binnenuit tegen spyware enz. zegt u, maar biedt avast! die bescherming dan niet? Ik bedoel, als er virussen spyware enz. op mijn pc zijn, dan verwijderd avast! deze toch ook wel? Als je verder niet aan internet-bankieren doet en geen topgeheimen op je pc hebt staan is dat toch genoeg bescherming (dus standaard windows vista firewall + avast! home), of zie ik dat verkeerd?

avast! en Windows Firewall

avast! en Windows Firewall moeten op zich afdoende bescherming bieden. Maar beveiligingssoftware (welke dan ook) kan nooit 100% garantie bieden. U zult dus zelf ook altijd voorzichtig moeten blijven met het downloaden van zaken, surfen op internet en openen van bijlagen bij mails.

Hallo redactie, ik had

Hallo redactie, ik had ergens gelezen dat het 'Netwerk Schild' van avast! ook al een soort firewall is, als dit zo is, vult die dan niet de tekortkomingen van de de windows vista firewall aan?

Ik heb de PC Tools Firewall

Ik heb de PC Tools Firewall Plus opnieuw geïnstalleerd. Het lijkt tot nu goed te gaan, pc heeft na ongeveer 15 tot 30 seconden gewoon weer verbinding met internet als die uit de slaapstand wordt gewekt, soms nog sneller, daarna werkt het naar behoren. Bij het opstarten is de pc dit keer nog niet vastgelopen, is wel pas de eerste dag na de nieuwe installatie, hopelijk blijft deze firewall nu goed werken... Is inderdaad makkelijk in gebruik en een aanrader als ie het goed blijft doen, bedankt voor de tip, redactie!

Tja, ik was helaas te

Tja, ik was helaas te voorbarig, dezelfde problemen hebben zich binnen 'n dag toch weer voorgedaan... Geen verbinding met internet te maken na opwekken uit de slaapstand, en de pc is weer vastgelopen bij het opnieuw opstarten, na systeemherstel werkte de PC tools Firewall Plus niet meer en moest verwijderd worden, en eventueel weer opnieuw geïnstallerd, maar dan begint dezelfde ellende weer, dat heeft zo geen zin!? Ik vertrouw deze PC Tools firewall/versie 6 niet meer, hij richt juist schade aan, hopelijk komen ze binnenkort met een goedwerkende versie voor Windows Vista, deze is in elk geval op mijn pc zeer problematisch, wel jammer maar helaas, voor vista pc's toch een echte AFRADER!!!:-( Denk dat ik de gratis Online Armor Firewall dan maar probeer, die is ook zeer goed gebleken in de testen, en makkelijk in gebruik, en er schijnt ook een Nederlandse versie van te zijn, hoop dat die het wel goed doet op mijn vista pc en zonder problemen samen gaat met avast home antivirus!:-)

Ik had PC Tools Spyware

Ik had PC Tools Spyware docter al op me pc en wou nu mijn I-Security pakket afgelopen is Avast en PC Tools firewall instaleren,en ik moet Spyware docter verwijderen.

Hoe komt dat? werken ie elkaar tegen

ondanks mijn scheptitischme

ondanks mijn scheptitischme hierboven, heb ik tenslotte de nieuwe versie 6 boven op de 5 geinstalleerd, gewoon omdat ik voorstander ben van de allerlaatste versies.

Geen enkel probleem ondervonden, zolang de 6 geinstallerd wordt in dezelfde map als de oudere versie.
Enig ongeluk, je moet de regels in de nieuwe versie opnieuw aanvinken, wat enkele schermpjes onderaan opleverd maar das een werkje van een fluitje, van hooguit een dag of twee

nu na mijn optimischme van

nu na mijn optimischme van hierboven de grote ONTNUCHTERING.
k'zou aan elkeen willen aanraden van deze versie 6 af te blijven, blokkeert je pcinstelling, internetverbindingen en anti spam en virustools, zeker als je de versie 6 over de versie 5 wilt heen zetten, het is zoals de confrater hierboven de zes heeft enoorm veel problemen met accounts.
Ben een hele dag bezig geweest om met het nodige kunst en vliegwerk mijn pc weer op te lappen en de pctools versie er opnieuw op te zetten.(gelukkig had ik die nog op een eigen dvd staan).

MIJN BESLUIT IS ZWAAR/ PC TOOLS VERSIE6 IS GEWOON ROMMEL? NIET TE INSTALLEREN EN AF TE RADEN? VRAAG AAN DEZE SITE DEZE RUBRIEK OVER DEZE FIREWALL TE VERWIJDEREN.
BEANTWOORD NIET MEER AAN WAT IK ALTHANS MIJ OVER EEN FIREWALL VOORSTEL.

BEGIN ME MEER EN MEER AF TE VRAGEN OF DE VRIENDEN OVERNEMERS SYMANTEC ER VOOR IETS TUSSEN ZIT EN DIT GEDOE GEWOON NIET MEER GRATIS ZAL LEVERBAAR ZIJN.

Onlangs werd mijn

Onlangs werd mijn nieuwsgierigheid naar de allernieuwste release van PC Tools firewall, 6 serie van 2 september jl. weer eens getrokken. (Had 'm ooit vroeger eens geprobeerd.)

Ik las op www.matousec.com dat PC Tools Firewall, de allernieuwste serie nogmaals, van de maximaal 100 procent te behalen score, liefst 99 procent wist te scoren op ''lek-testen'', etc. Technisch is die firewall, blijkbaar, dus enorm verbeterd en kwam uit de recente test als een der allerbesten.

Even geinstalleerd, maar was er gauw weer mee klaar! Wat blijkt? Op mijn Mycom p.c. uit 2001 (Pentium 4 intel-c.p.u.) wordt de snelheid van mijn systeem er met bijna 50 procent uitgehaald? Waarom blijft PC Tools Firewall zo'n enorm zware systeembelasting uitvoeren? Dit zou toch veel beter kunnen?

De ''druk'' op de c.p.u. is, blijkbaar, erg groot, zo traag word e.e.a. Dus andere oplossing gezocht, nadat ik wat last had van Spyware, etc. Ik heb Outpost PRO firewall weer in gebruik. Voor mij toch een der beste Firewalls op de markt.

Mijn p.c. werd weer razendsnel, want die firewall ''drukt'' nauwelijks op mijn systeem. Heel vreemd? Als antivirus-programma doet Avira Antivir zeer goede diensten. (Zeker ook het diepte-scan-gedeelte. Die vind ik geweldig te noemen!)

Daartussenin, en DAT bleek voor mij een uitkomst, installeerde ik PC Tools spyware-doctor. Nadat ik met het programma Anti malwarebytes (op deze site gratis te downloaden!) en met Avira een aantal besmettingen had verwijderd, bleek de snelheid enorm te zijn toegenomen.

Kortom. PC Tools firewall is met de huidige serie, technisch / qua verdediging, enorm verbeterd. (Vandaar die 99 procent punten bij Matousec) maar qua systeembelasting is het, voor mij en zo te lezen bij andere inzenders alhier, helemaal niks! De scherm-afhandelingen duren veel te lang en de p.c. slaat, inderdaad, regelmatig vast, zodat menig ''reset'' moet volgen.

Zelfde geldt voor PC Tools antivirus. Maar Spyware-doctor van dit softwarehuis is, zeker voor mij, daarop een zeer gunstige uitzondering. Een prachtig realtime anti-spyware-schild en realtime scanner! En in mijn combinatie niet C.P.U vertragend.

Misschien ligt daarbij de ''ware kracht'' van PC Tools, hoewel in de onbepaalde versie een handmatig uitgevoerde scan veel meer virus-narigheid lijkt te tonen, dan in werkelijkheid aanwezig is. (Om de aankoop van een betaalde versie te stimuleren!) Verder, vind ik, een mooi beschermend programma.

zelfde ervaring met spyware

zelfde ervaring met spyware doctor

Ik gebruik pc tools firewall

Ik gebruik pc tools firewall al enkele dagen en heb nergens problemen mee.
Volgens mij hangt het er een beetje vanaf hoe je deze firewall configureert.
Voorheen gebruikte ik Comodo. Ik heb die van mijn pc gegooit om dat ik mij ergerde aan al die popups die te voorschijn komen telkens je een programma installeerd.

Ik heb zelf een Windows

Ik heb zelf een Windows Vista 32bit pc. Door PC Tools Firewall 6.0.0.?? die 2 september uitkwam, werd bij mij de internetverbinding via de UPC-modem steeds verbroken als de pc uit de slaapstand werd gewekt. Daarna kreeg ik geen verbinding meer, en na opnieuw opstarten liep de pc steeds vast! Het kan zijn dat versie 6.0.0.74 nieuwer is, en dat probleem verholpen is, zal het binnenkort weer eens proberen, hopelijk gaat het dan wel goed!? Het is verder wel een mooie firewall, als ie goed werkt op je pc... (Voorlopig gebruik ik Online Armor Free Firewall, die doet het wel zonder problemen, allen het updaten is wat vaag, en hij vertraagd de pc heel iets, maar het is ook gratis...:-)

De huidige productversie van

De huidige productversie van PC Tools Firewall Plus werkt wel probeemloos op mijn pc (dus productversie 6.0.0.84 en de huidige 6.0.0.86 ook). Mijn pc loopt niet meer vast bij het opstarten en bij het opwekken van de pc uit de slaapstand werkt de internetverbinding ook normaal. :-)

Ingediend door Anand.

zijn er al pc gebruikers die

zijn er al pc gebruikers die van versie 5 naar 6 hebben geuploaded??
zijn er nog steeds problemen of zijn deze nu opgelost??

Vandaag deze nieuwe versie

Vandaag deze nieuwe versie geprobeerd. Was er gauw meer gereed.
Het programma haalt steeds mijn IP adressen onderuit waardoor ik geen draadloze verbinding meer heb. Gebeld met mijn provider. Deze heeft een verbinding gemaakt in de oude situatie en vervolgens PC Tools Firewall Plus gedownload en geinstalleerd. Bleek wederom niet te werken. De verbinding met de provider viel hierbij weg. Mijn provider heeft getracht een oplossing te vinden, maar helaas. Dus PC Tools Firewall Plus weer verwijderd. Hierna lukte de verbinding met mijn provider weer wel. Tot vanochtend was ik zeer tevreden over de vorige versies. Wacht nu de update van PC Tools Firewall Plus maar af. Misschien dat dat een oplossing biedt. Intussen is Windows Firewall geactiveerd.
Mogelijk dat het programma niet geschikt is voor XP PRO.

dus problemen met versie 6

dus problemen met versie 6 NIET OPGELOST.

gratissoftwaresite is dit geen onderzoekje van jullie waard zodat we op een degelijke manier worden geinformeerd, mijn pc is evenenns degelijk de mist ingegaan met de 5 versie naar de 6 te uploaden, vertrouwen indeze vroefger uitstekende site daald met het uur,vroeger waren we zeker nu spijtig maar volg jullie advies NIET MEER.

Bij mij werkt ie wel weer

Bij mij werkt ie wel weer goed met de huidige versie 6.0.0.86. Geen problemen meer...

Laat liever deze eens zo

Laat liever deze eens zo goede maar(door Symantec?) verknoeide firewall links liggen. De firewall werkt sedert versie 6 niet meer naar behoren.
Er zijn veel betere alternatieven, ook voor die inmiddels waardeloze ZoneAlarm firewall,in de Matousec firewalltest: protection none.
Probeer liever "Outpost firewall Free" (niet in het NL) of de eveneens zeer goed firewall "Online Armor Free", wel in het NL, zie http://www.online-armor-firewall.nl/.
Beide ontvingen in de firewalltest van Matousec de rating Excellent.
Lees het maar eens na op:
http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.ph...
Hoog tijd dat GSS hier eens aandacht aan gaat besteden i.p.v. nog steeds die ondeugdelijke rommel aan te prijzen.

correct me if i'm wrong,

correct me if i'm wrong, maar volgens mij komt uit de Matousec firewalltest naar voren dat pc tools firewall beter is dan online armor free en outpost free! dus hoe houd je jouw kritiek staande dat vanaf versie 6 pc tools firewall verknoeid is? waar staat dat op matousec?

marc

Het staat niet op Matousec

Het staat niet op Matousec maar het staat hier.
Je moet alle voorgaande commentaren inzake problemen met versie 6 eerst eens lezen.
Naast installatieproblemen drukt versie 6 ineens zeer zwaar op je systeem en het instelscherm van de firewall reageert zeer traag of zelfs helemaal niet en loopt vast, het verknoeit de goede werking van je PC. Ik heb eerdere versies jaren gebruikt dus ik kan het vergelijken. Wat heb je aan een op zich uitstekende firewall met deze nare bijverschijnselen.
Outpost free en Online Armor free -beide uitgeprobeerd- daarentegen lopen als een zonnetje.

Draait hier helemaal prima!

Draait hier helemaal prima! (win7 64-bit), in combinatie met MSE en Winpatrol Plus.
Geen problemen gehad!

Hieronder staan de beste

Hieronder staan de beste "gratis firewalls" uit een recente Matousec test!

Comodo Internet Security 3.12.111745.560 Free 100% 10+ Excellent

PC Tools Firewall Plus 6.0.0.69 Free 99% 10+ Excellent

Outpost Firewall Free 2009 6.5.2724.381.0687.328 Free 93% 10+ Excellent

Online Armor Personal Firewall 3.5.0.14 Free 92% 10+ Excellent

http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.ph...

(Na het zien van deze test van Matousec blijf ik toch maar bij PC Tools Firewall Plus FREE, gebruiksvriendelijk en blijkbaar zeer goed! :-)

Trend Micro Internet

Trend Micro Internet Security Pro 17.1.1250 29% 5 None Not recommended
BitDefender Internet Security 2009 12.0.12.0 12% 2 None Not recommended
ZoneAlarm Free Firewall 8.0.298.000FREE 11% 2 None Not recommended
Avira Premium Security Suite 9.0.0.367 10% 2 None Not recommended
F-Secure Internet Security 2010 10.00.246 8% 2 None Not recommended
CA Internet Security Suite Plus 2009 5.0.0.581 5% 1 None Not recommended
Kingsoft Internet Security 9 Plus 2009.07.17.10 5% 1 None Not recommended
Rising Internet Security 2009 21.41.21 5% 1 None Not recommended
Sunbelt Personal Firewall 4.6.1861.0 5% 1 None Not recommended
ThreatFire Free 4.1.0.25FREE 5% 1 None Not recommended
eConceal Pro for Windows 2.0.019.1 4% 1 None Not recommended
ESET Smart Security 4.0.417.0 4% 1 None Not recommended
FortiClient End Point Security 4.0.2.57 4% 1 None Not recommended
G DATA InternetSecurity 2010 20.1.0.50 4% 1 None Not recommended
Panda Internet Security 2010 15.00.00 4% 1 None Not recommended
TrustPort PC Security 2.0.0.1285 4% 1 None Not recommended
Windows Live OneCare 2.5.2900.24 4% 1 None Not recommended
AVG Internet Security 9.0.697 2% 1 None Not recommended
Mamutu 1.7.0.23 2% 1 None Not recommended
Norman Security Suite 7.10 2% 1 None Not recommended

al deze programma's zijn afgekeurd door matousec!!! deze website neem ik niet serieus

Reageren

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
Verplichte controlevraag
Dit is een controle om spamrobots tegen te gaan.
fran_rijk: