Reageren
Onlangs werd mijn nieuwsgierigheid naar de allernieuwste release van PC Tools firewall, 6 serie van 2 september jl. weer eens getrokken. (Had 'm ooit vroeger eens geprobeerd.)
Ik las op www.matousec.com dat PC Tools Firewall, de allernieuwste serie nogmaals, van de maximaal 100 procent te behalen score, liefst 99 procent wist te scoren op ''lek-testen'', etc. Technisch is die firewall, blijkbaar, dus enorm verbeterd en kwam uit de recente test als een der allerbesten.
Even geinstalleerd, maar was er gauw weer mee klaar! Wat blijkt? Op mijn Mycom p.c. uit 2001 (Pentium 4 intel-c.p.u.) wordt de snelheid van mijn systeem er met bijna 50 procent uitgehaald? Waarom blijft PC Tools Firewall zo'n enorm zware systeembelasting uitvoeren? Dit zou toch veel beter kunnen?
De ''druk'' op de c.p.u. is, blijkbaar, erg groot, zo traag word e.e.a. Dus andere oplossing gezocht, nadat ik wat last had van Spyware, etc. Ik heb Outpost PRO firewall weer in gebruik. Voor mij toch een der beste Firewalls op de markt.
Mijn p.c. werd weer razendsnel, want die firewall ''drukt'' nauwelijks op mijn systeem. Heel vreemd? Als antivirus-programma doet Avira Antivir zeer goede diensten. (Zeker ook het diepte-scan-gedeelte. Die vind ik geweldig te noemen!)
Daartussenin, en DAT bleek voor mij een uitkomst, installeerde ik PC Tools spyware-doctor. Nadat ik met het programma Anti malwarebytes (op deze site gratis te downloaden!) en met Avira een aantal besmettingen had verwijderd, bleek de snelheid enorm te zijn toegenomen.
Kortom. PC Tools firewall is met de huidige serie, technisch / qua verdediging, enorm verbeterd. (Vandaar die 99 procent punten bij Matousec) maar qua systeembelasting is het, voor mij en zo te lezen bij andere inzenders alhier, helemaal niks! De scherm-afhandelingen duren veel te lang en de p.c. slaat, inderdaad, regelmatig vast, zodat menig ''reset'' moet volgen.
Zelfde geldt voor PC Tools antivirus. Maar Spyware-doctor van dit softwarehuis is, zeker voor mij, daarop een zeer gunstige uitzondering. Een prachtig realtime anti-spyware-schild en realtime scanner! En in mijn combinatie niet C.P.U vertragend.
Misschien ligt daarbij de ''ware kracht'' van PC Tools, hoewel in de onbepaalde versie een handmatig uitgevoerde scan veel meer virus-narigheid lijkt te tonen, dan in werkelijkheid aanwezig is. (Om de aankoop van een betaalde versie te stimuleren!) Verder, vind ik, een mooi beschermend programma.

Ongeregistreerd...
12 Sep 2009 - 10:31