Wat vind jij de beste (gratis) vervanger van Microsoft Office?

 
Microsoft Office is de standaard op het gebied van kantoorpakketten. Maar wel prijzig, zeker als je een abonnement hebt. Er zijn ook gratis alternatieven. Wij bespreken op GratisSoftware.nl veel gratis office-pakketten die prima Microsoft Office kunnen vervangen. 

Meestal werken die het beste als je documenten opslaat in hun eigen bestandsindeling, zoals OpenDocument (ODT), maar omdat je meestal bestanden wilt uitwisselen met Microsoft Office-gebruikers ontkom je er niet aan om ze op te slaan als DOCX, XLSX of PPTX. De standaard bestandsformaten van Word, Excel en PowerPoint.

Een goed gratis kantoorpakket moet dus zo compatibel mogelijk zijn met Microsoft Office. Dat betekent dat er zo min mogelijk veranderingen, verstoringen en verschuivingen in de opmaak moeten optreden als je een Word-, Excel- of PowerPoint-document opent in een andere office-programma. En vice versa: opslaat in een gratis kantoorpakket en daarna weer opent in Microsoft Office.
 

Gratis kantoorpakketten die wij bespreken en kunnen aanbevelen zijn onder meer de volgende:

 
Onze vraag is:

Welk gratis office-pakket is het best compatibel met Microsoft Office?

En in de reacties horen we graag waarom jij dit kantoorpakket het beste vindt!

Reacties

afbeelding van Albert

Voor mij Libre Office onder Linux Mint.
Maar ik heb een aantal functies verwijderd omdat ik die toch niet gebruik.
Nu alleen nog calc en writer geinstalleerd.

Ik kom nog uit de oude thuis computertijd met 16 k geheugen waar je zuinig moest zijn met geheugen en opslagruimte.
Wat ik niet nodig heb en kan verwijderen doe ik, ondanks dat ik meer dan genoeg opslag en geheugen heb.
Net als vroeger bij WP haal ik nog steeds onnodige spaties weg, zeker aan het einde van een zin.
Voor mij een vorm van structuur.

Alles komt goed, en anders maar niet :-)

afbeelding van WriTer

Dat LibreOffice het beste compatibel is met Microsoft Office weet ik niet maar voor mij is het de beste gratis vervanger die tot hiertoe MS Office bestanden goed opent.
LibreOffice gebruik ik met veel plezier en voldoet prima voor mij zowel in Windows als Linux (Mint).

MEGA - Make Europe Great Again!

LibreOffice in Linux en Windows, en Collabora Office in iOS ( iPhone ).
Werkt prima samen.

Softmaker free office, omdat deze de beste compabiliteit heeft met MS office. Excel bestanden met grafieken enz… opgemaakt in MS office worden het beste weergegeven in Softmaker free office.

Ik heb ook op LibreOffice gestemd. Heb geen ervaring met de andere tekstverwerkers. In het verre verleden ooit begonnen met Word Perfect en daarna MS word, maar gaandeweg in LibreOffice gerold en werkt prima. Vind het een fijne en gratis tekstverwerker met voor mij voldoende mogelijkheden. Geen behoefte aan M.S. office.

Ik heb op LibreOffice gestemd, maar eigenlijk is geen enkele goede vervanger van Microsoft Office. Ongeveer hetzelfde als: Linux geen vervanger is van Windows. Er zijn alternatieven, dat wel weer.

Reageer

Plain text

  • Toegelaten HTML-tags: <a> <em> <strong> <br> <br /> <i> <b> <p>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Adressen van webpagina's en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
Controlevraag tegen spam
_panje