Welke Thunderbird-versie gebruik jij? Release of ESR?
Primaire tabs
Als je het onvolprezen mailprogramma Thunderbird gebruikt dan kun je sinds begin vorig jaar kiezen tussen de Release-uitgave (de aangeraden versie die maandelijks vernieuwingen biedt) of de ESR-uitgave (de Extended Support Release die meer voor bedrijven en organisaties is en maar één keer per jaar nieuwe functies brengt).
De Release-versie is voor de meeste thuisgebruikers aanbevolen (door Thunderbird zelf) en is stabiel maar krijgt wel vaker nieuwe functionaliteit. De ESR-versie is voor bedrijven, organisaties en onderwijsinstellingen die een nog stabieler product met minder wijzigingen willen.

Bron: Mozilla
Verdwenen mail?
Probleem van deze versies is wel dat er soms verwarring kan ontstaan welke versie je hebt. En als je dan de verkeerde versie handmatig downloadt voor een update kan het misgaan. Je kunt wel van ESR (momenteel met versienummer 153.1.1) updaten naar Release (momenteel 154.0), maar niet andersom!
Als je nu bijvoorbeeld Release 154 hebt en daar ESR 153.1.1 overheen zet dan krijg je een waarschuwing bij het opstarten, want 'downgraden' van 154 Release naar 153.1.1 ESR kan niet zonder een nieuw profiel aan te maken. En dan lijkt het alsof je je oude mail en contacten kwijt bent. Paniek! Je oude profiel (met al je mail, contacten en instellingen) is echter wel bewaard en kun je herstellen door deze stappen te volgen.
Advies: alleen vanuit Thunderbird zelf updaten
Niet handig dus. Ons advies is dan ook: update Thunderbird altijd vanuit het programma zelf onder driestreepjesmenu | Help | Over Thunderbird dan weet je zeker dat je de goede update voor jouw versie krijgt! Thunderbird doet de updates trouwens ook automatisch, zonder jouw tussenkomst, dus als je niks doet wordt je mailprogramma ook gewoon bijgewerkt.
Onze vraag is:
➤ Welke versie van Thunderbird gebruik jij?
Dit vind je ook onder driestreepjesmenu | Help | Over Thunderbird
En in de reacties horen we graag waarom je deze versie gebruikt en of je weleens last van verdwenen mail(profielen) hebt gehad!
We vragen dit omdat we twijfelen of we elke ESR en Release uitgave van Thunderbird moeten melden, of alleen de Release-uitgaven. Ook om verwarring en problemen te voorkomen. Laat het weten!
Reacties
Frits van Pelt
27 aug 2026 - 09:57
Ik gebruik Outlook van Windows.
Reageer