Aldfaer

9 november 2025
Aldfaer 12.0 is een update voor het stamboomprogramma die het importeren van grote GEDCOM-bestanden verbetert. De belangrijkste wijziging in deze versie 12.0 is een verfijning van het controleren van gegevens: per controle-onderwerp kan nu op het tabblad Diversen worden aangegeven of een persoon bij de controle van dat onderwerp uitgesloten moet worden of nietVerder zijn foutjes opgelost en verbeteringen doorgevoerd.

Op de Aldfaer website wordt dit nog over het updaten vermeld:
'Heeft u al versie 11.x van Aldfaer op uw systeem staan, zorg dan dat alle stambomen die u heeft eerst zijn geopend in versie 11 en dan kunt u de nieuwe versie over de oude versie heen installeren. Indien u een oudere versie dan 11.0 of later op uw systeem heeft raden wij aan eerst in het forum te zoeken naar de conversiemogelijkheden.'

16 september 2024
Aldfaer 11.0 is een grote update voor het het stamboomprogramma, die tweeëneenhalf jaar na de vorige versie uitgekomen is. In deze uitgave wordt de GEDCOM-7 standaard ondersteund. Verder zijn er veel vernieuwingen en verbeteringen. Zo kunnen in de tabbladen Geboorte, Huwelijk en Overlijden meerdere betrokkenen (zoals aangever of peetouder) worden gekoppeld. Verder zijn Record Matches en Smart Matches van MyHeritage beëindigd. Ten slotte zijn foutjes opgelost.

Ons oordeel

Omschrijving software: 

Aldfaer is een gratis Nederlands programma voor stamboomonderzoek dat door bijna alle hobby-genealogen wordt gebruikt. Het heeft uitgebreide mogelijkheden om informatie over personen in te voeren. De gevonden stamboomgegevens kunnen op heel veel - grafische - manieren in een rapport worden omgezet. Aldfaer is een must voor stamboomonderzoekers.

In het Fries betekent Aldfaer 'oudvader'. Dit programma van Nederlandse oorsprong wordt sinds 1998 gemaakt door de Stichting Aldfaer en is tegenwoordig dé standaard voor amateur-stamboomonderzoekers. Aldfaer kent zeer veel opties om gegevens in te voeren en stambomen te genereren. Ook kunnen met Aldfaer stambomen op websites worden gepubliceerd.


(klik op de afbeelding voor een grotere weergave)

Op de Aldfaer website is ook een actief forum te vinden waar vragen over Aldfaer kunnen worden uitgewisseld met andere genealogen.

Sinds eind 2014 werkte Aldfaer samen met MyHeritage. Daarvoor werden gegevens vergeleken met de database van MyHeritage (lees hier meer over dit proces en privacy). Vanaf 2024 kun je niet meer gebruikmaken van deze diensten van MyHeritage vanuit Aldfaer, de Smart Matching en Record Matching worden niet meer ondersteund.


DL

Inst

Reacties

Vermeldenswaard is zeker de scripttaal waarmee jezelf sjablonen of rapporten kunt schrijven. Zie het forum met een afdeling Sjablonen https://aldfaerforum...

"Verder zijn Record Matches en Smart Matches van MyHeritage beëindigd."
Dus geen evt. privacy issues meer.

@André
Dank voor het melden!

Inmiddels is er een versie 11.

De website van Aldfaer lijkt momenteel niet bereikbaar te zijn. 

Ik kan Aldfaer niet meer downloaden en ook niet meer gebruiken, is er iets gebeurd zodat aldfaer niet meer werkt?

Correctie op mijn bericht van 18 februari.
Kies voor Brother's Keeper de tweede mogelijkheid: Download program BKSETUP.exe (plus all languages available, 54 megs). Hierin zit de Nederlandse taal bij inbegrepen.
https://www.bkwin.or... Het is een gratis programma zonder "extra's".

Ook een gratis stamboomprogramma is Brother's Keeper:
https://www.bkwin.org/
Daar is ook een Nederlandse taal- en helpbestanden voor te verkrijgen:
https://hopman4.home...'s%20Keeper/bk_main.htm

@André
Dank!

Reageren

Plain text

  • Toegelaten HTML-tags: <em> <strong> <br> <p>
  • Adressen van webpagina's en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Regels en paragrafen worden automatisch gesplitst.
  • <img> elements are lazy-loaded.
Verplichte controlevraag
Om spam tegen te houden
p_rtugal