Big Tech alternatief Euro-Office komt op 9 juni uit, ga jij het open source kantoorpakket gebruiken?
Primaire tabs

De eerste webversie van het nieuwe open source kantoorpakket Euro-Office komt op 9 juni uit. Als je webdiensten als Nextcloud Hub, IONOS Nextcloud Workspace of Office.EU gebruikt dan kun je vanaf 9 juni Euro-Office kiezen als integratie in de online omgeving. Desktop-apps van Euro-Office voor thuisgebruik zullen later volgen.
Euro-Office (dat gebaseerd is op OnlyOffice) werd eind maart aangekondigd door een samenwerking van meerdere Europese bedrijven zoals Nextcloud, IONOS, Proton, Eurostack, XWiki, OpenProject, het Nederlandse Soverin en Office.EU en anderen.
Nextcloud is een van de bekendste iniatiefnemers: een Duits bedrijf dat een alternatief voor Microsoft 365 en Google Workspace biedt. In deze Nextcloud Hub kun je ook office-pakketten integreren: Nextcloud Office (dat op Collabora Online gebaseerd is) en binnenkort dus Euro-Office.
Euro-Office heeft OnlyOffice als basis en richt zich op compatibiliteit met Microsoft Office-documenten en het OpenDocument formaat. Euro-Office is bedoeld als Europees soeverein alternatief voor de Amerikaanse Big Tech software.
Onze vraag is:
Ga jij Euro-Office gebruiken?
En in de reacties horen we graag je overwegingen!
➤ De beste (gratis) Europese alternatieven voor Amerikaanse software

Reacties
arthur noniem
29 mei 2026 - 17:24
Waarom zou ik als non-bedrijfsstructuur entiteit in de cloud willen zijn?? LibreOffice is mijn pakket en ik draag dit ook een warm hart toe. Los van het feit dat andere pakketten ook goed en geschikt kunnen zijn.
cloudless
29 mei 2026 - 14:40
Voorlopig door met Softmaker Free Office en indien beschikbaar de desktop applicaties van Euro-office uit proberen.
Niets in de cloud.
Andere bezoeker
29 mei 2026 - 14:18
Beetje op het gevaar af van ´´wat de boer niet kent...´´ enz. maar ik heb toch voor Libre Office gebruik gestemd. Het biedt voor mij precies alles wat ik nodig heb. En de elementen die ik niet nodig heb, zoals Excel en power point haal ik gewoon weg bij een (her) installatie bij een update. Ik zal eens naar dat nieuwe programma kijken, qua tekstverwerker, maar voorlopig zie ik geen reden Libre Office te verlaten.
Albert
29 mei 2026 - 13:08
Als ze een stand alone maken ga ik het proberen. Tot die tijd blijf ik Libre Offece gebruiken en kan ook de onderdelen van Proton gebruiken waar ik een betaalde abo heb.
Alles komt goed, en anders maar niet :-)
Lewieke
29 mei 2026 - 12:22
Uitproberen kan geen kwaad toch? Momenteel gebruik ik LibreOffice en ben daar zeer tevreden over maar ik onderschrijf wel de Europese wens om los te komen van de afhankelijkheid van de huidige (Amerikaans) Big Tech. Als Euro-Office ook maar enigszins in de buurt komt van LibreOffice zal ik overstappen. Ben benieuwd.
Albert
29 mei 2026 - 13:06
Het zal (voorlopig) niet echt in de buurt komen van Libre Office, Euro Offece draait in de cloud, Libre Office op je PC.
Libre Office schaar ik niet onde BigData omdat de open source zijn.
Alles komt goed, en anders maar niet :-)
Matthijs
29 mei 2026 - 13:26
LibreOffice is overigens ook Europees
Reageer