Claws Mail

22 april 2025
Claws Mail 4.3.1 is een, twee maanden terug verschenen, update voor het mailprogramma die diverse verbeteringen heeft, zo worden bij nieuwe accounts standaard alle beveiligingsopties zoals Auth en TLS geactiveerd. Verder zijn enkele plugins geoptimaliseerd. Ook zijn veel foutjes opgelost en vertalingen bijgewerkt.
Ons oordeel
Claws Mail is een afsplitsing van Sylpheed die iets meer mogelijkheden biedt en wat gebruikersvriendelijker is. Claws Mail kan overweg met pop en imap (ook via ssl) en heeft onder andere adresboek, spellingcontrole, spamfilters en meer.
Claws heeft een eenvoudige interface en kan mbox mail-postbussen importeren. Het mailprogramma is flink uit te breiden met diverse plugins, zodat je onder andere een agenda tot je beschikking hebt.
Claws Mail is een mooi alternatief voor de bekende desktop mailprogramma's als je niet van poespas houdt. Wel meer voor gevorderden.