chrome

Officiële Google Chrome 4.0 heeft extensies, bladwijzer synchronisatie en is 42% sneller

Googles browser Chrome is officieel aanbeland bij versie 4.0. In vergelijking met Google Chrome 3 zijn extensies, bladwijzer synchronisatie, diverse HTML5 vernieuwingen en extra beveiligingsmaatregelen toegevoegd. Ook voldoet Google Chrome 4 voor 100% aan de acid3-test voor webstandaarden. Lees verder »

Zo ziet Googles nieuwe besturingssysteem Chrome OS eruit

Google heeft een presentatie gehouden over zijn volgend jaar te verschijnen besturingssysteem Chrome OS. De nieuwe concurrent van Windows start in zeven seconden op. Vandaag gaf Google de broncode van Chrome OS vrij voor ontwikkelaars. Voor pc gebruikers is Chrome OS niet te downloaden. Wel zijn er de eerste afbeeldingen.
Lees verder »

Google Chrome 3 is nog sneller en heeft nu thema's om het uiterlijk aan te passen

Google heeft inmiddels alweer versie 3 van zijn browser uitgebracht. Chrome bestaat nu een jaar en heeft al de nodige progressie geboekt. Een geduchte concurrent voor Internet Explorer en Firefox inmiddels, zeker nu Google Chrome 3 nog weer sneller is en thema's kent om het uiterlijk aan te passen. Lees verder »

Browsers zonder lekken bestaan niet, wel browsers die lekken snel dichten

De laatste tijd worden we weer opgeschrikt door veel beveiligingslekken in internet browsers. Firefox had vorige week een lek dat al misbruikt werd. In Internet Explorer zat een gat dat uitgebuit werd door internet criminelen en ook Google Chrome kwam met een belangrijke beveiligingsupdate. Browsers zonder lekken bestaan dan ook niet. Als de gaten maar snel gedicht worden. Lees verder »

Google Chrome 2.0 is simpel, snel en veilig

Google heeft vandaag versie 2.0 van zijn browser Google Chrome uitgebracht. Deze moet de strijd aangaan met Internet Explorer en Firefox. Chrome lijkt tot nu toe sneller en veiliger dan de concurrentie, maar kent wel minder mogelijkheden. Lees verder »

Google Chrome in honderd dagen 'af'

Het is ongekend voor Google: software die binnen honderd dagen al als 'af' wordt beschouwd. Gmail is bijvoorbeeld al jaren in gebruik maar wordt nog altijd als bèta (proefversie) betiteld. Bij Chrome, de browser van Google, ligt dit anders: na honderd dagen is de definitieve versie van de software officieel uitgebracht.
Lees verder »

CCleaner 2.12 ruimt nu ook sporen Google Chrome browser op

Van CCleaner, de ideale schoonzoon onder de opruimsoftware, is versie 2.12 verschenen. Ook sporen van Googles nieuwe browser Chrome kunnen hiermee verwijderd worden.

Met CCleaner kunt u alle internetsporen, tijdelijke bestanden en gebruikersporen van uw pc verwijderen. Handig om uw pc een schoonmaakbeurt te geven en uw privacy te waarborgen. CCleaner ruimt van heel veel software de rotzooi op, maar de belangrijkste programma's die opgeschoond worden zijn natuurlijk internet browsers.

Zo wist CCleaner de sporen uit van Internet Explorer, Firefox, Opera en Safari. Nu is er echter een nieuwe browser bijgekomen die, in een maand tijd, al door ongeveer een procent van de internetters gebruikt wordt: Google Chrome. CCleaner 2.12, de update die vorige week verscheen, springt hier al op in door ook ondersteuning voor Chrome te bieden. Lees verder »

Google lanceert nieuwe browser: Chrome

Zoekgigant Google spreidt zijn tentakels verder uit: het bedrijf lanceert een eigen browser. De nieuwe concurrent van Internet Explorer heet Chrome en is gebouwd op de fundamenten van Safari's Webkit en Firefox.

Het kon niet uitblijven: Google mengt zich ook in de browseroorlog die al enkele jaren woedt tussen Internet Explorer en Firefox. Op internet valt het grote geld te verdienen wist Google allang met zijn advertentienetwerk voor websites. Op dat gebied heeft het bedrijf een grote voorsprong op concurrent Microsoft. Maar waarom dan geen eigen browser? Dan kunnen mensen nog meer gebruik maken van het Google zoekvenster met gesponsorde links (dat nu alleen standaard in Firefox zit en dat u in Internet Explorer handmatig moet instellen). Ook kan een Google browser voordelig zijn voor de eigen webapplicaties als Gmail, YouTube, Picasa en Google docs. Lees verder »